Top

Kartuş filtreler; efektif ve ekonomik arıtım sağlamakla birlikte, kum, kil, toz gibi kaba partiküllerin gideriminde kullanımları tercih edilir.

Arıtılması istenen suyun debisine göre; tekli veya çoklu kartuş filtre dizaynları imal etmek mümkündür. 0.5 ila 500 mikron arasındaki por boyutlarına sahip olan kartuş filtreler; paslanmaz veya PVC gövde içerisine yerleştirilebiliyor olup; ihtiyaca göre yıkanabilir filtre seçenekleri ile de sunulur.

Uçarkim Kimyevi Maddeler Limited; işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun kartuş filtre seçim ve dizaynını sağlamaktadır.

Seperatör filtreler; santrifüj kuvveti yardımı ile sudaki partikül, kum ve kil gibi kirleticilerin arıtılması amacıyla kullanılırlar. 70 mikrondan büyük her türlü kirleticinin etkili giderimi, seperatör filtreler ile mümkündür.

Seperatör filtrelerin içerisinde herhangi bir kartuş bulunmuyor olup, bakım ihtiyaçları da neredeyse yok denecek kadar azdır.

Kullanım yeri, ihtiyaç ve debi gereksinimlerine göre; paslanmaz çelik veya epoksi boyalı karbon çelikten üretilebilen seperatör filtreler, aynı zamanda otomatik blöf seçenekleri ile sunulabilmektedir.

Torba filtreler, kirlilik yükünün fazla olduğu ve arıtılmak istenen su debininin yüksek olduğu durumlarda tercih edilir.

Torba filtreler; 1 ila 200 mikron arasındaki gözenek boyutlarına sahip olup, debinin yüksek olduğu koşullarda rahatlıkla kullanılabilmekte ve yüksek filtrasyon verimi sunmaktadırlar.

Torba filtreleri; paslanmaz çelikten veya PVC’den imal edilen gövdeler içerisine yerleştirmek mümkündür. Kullanım yeri, ihtiyacın şekli ve ekonomik koşullara göre; işletmenize ve ihtiyacınıza uygun torba filtrenin seçimi mümkündür.